EGE HABER SERVİSİ

BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM AFYON’DA KAVŞAK, KÖPRÜ VE TÜNEL AÇILIŞINA KATILDI

BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM AFYON’DA KAVŞAK, KÖPRÜ VE TÜNEL AÇILIŞINA KATILDI
Bu haber 09 Ekim 2017 - 12:27 'de eklendi ve 164 kez görüntülendi.
Programları dahilinde Afyonkarahisar’a giden Başbakan Binali Yıldırım, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından yapımı tamamlanan kavşak, köprü ve tünellerin açılışını yaptı.
Gerçekleştirilen törene Başbakan Binali Yıldırım’ın yanı sıra Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğu, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Vali Mustafa Tutulmaz ve protokol üyeleri katıldı.
Törende açılış konuşmasını yapan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan; “Milletin hizmetinde olmaya devam edeceğiz. Daha fazla erişen, daha fazla ulaşan bir Türkiye Cumhuriyeti için yola devam diyoruz. Bakanlık olarak projeleri kısa sürede tamamladık. İstiklal mücadelesinde Çanakkale’den ayrılmayan, Sarıkamış’tan ayrılmayan onlardan farkı olmayan bu kadar kıymetli topraklarda hemşerimizle bir arada olmaktan, sizlere hizmet etmekten gerçekten gurur duyuyoruz. Afyonkarahisar birçok ilin kavşak noktasıdır. Bu noktada Karahisar Viyadüğü’nün ve tünelinin de bu coğrafya için ne kadar önemli olduğunu ve burada ağırlanan ve buradan geçen misafirler için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Bütün bu projeleri Afyonkarahisarlıların ve diğer misafirlerin hizmetine sunmak adına gerçekten olağanüstü gayret sarf ettik. Sayın Cumhurbaşkanımızın ve başbakanımızın söylediği gibi halka hizmeti, hakka hizmet bilerek çalışıyoruz. Bundan sonra da böyle devam edeceğiz. Yapımı tamamlanan ve açılışını yapacağımız kavşak, köprü ve tünellerin Afyonkarahisar’a, bölgemize ve milletimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. ” dedi.
Açılış töreninde son konuşmayı yapan Başbakan Binali Yıldırım; “ Görevde olduğumuz süre içinde birçok eseri ülkemize ve milletimize kazandırdık. Dağ gibi sorunları, dağ gibi hizmetlere döndürdük. Sorunları torunlara bırakmadık. 2003′ te Afyonkarahisar’da 54 kilometre olan bölünmüş yolu 507 kilometreye çıkardık. Yolları böldük, hayatları birleştirdik. Yolları böldük, milleti birleştirdik. Yolları böldük, gönülleri birleştirdik. Yolları böleriz ama Türkiye’ yi böldürtmeyiz, bunu herkes bilsin.” dedi.
İscehisar ilçesi Ankara yolunda mermercilerin sağlı sollu olduğu tarihi bir ilçe ve mermerin başkenti olduğunu aktaran Başbakan Binali Yıldırım; “O ilçemizde kamyonlar, ağır tonajlı araçlar maalesef yolu işgal ediyor, sık sık kazalar oluyordu. Onun için bir köprülü kavşak yapalım, insanlarımız orada kazadan zarar görmesin dedik ve bir sene içinde onu yaptık, bitirdik. İşte karşıda gördüğünüz Özdilek Kavşağı, kısa sürede yapılarak çok güzel oldu. Hatırlayın, bayramda, seyranda trafik kilitlenir, 2 saat karşıdan karşıya geçemezdiniz. Şimdi artık transit trafik, burada şehir içi trafiğini etkilemeden üstten gidiyor ve böylece trafik sıkışıklığı, ışıklarda bekleme derdi ortadan kalkıyor. Güzel olmuş, yapanların eline sağlık. Allah razı olsun” dedi.
Afyonkarahisar-İzmir yoluna giderken her biri birer kilometre olan iki tünel bulunduğunu belirten Başbakan Yıldırım;“ Bu tüneller yalnızca 6 ayda inşa edildi. Toplu açılışı yapılan eserlerin toplam değeri 212 milyon liradır. Afyonkarahisar’da süren diğer projeleri de kısa zamanda bitirileceğiz. Yeter ki sizin yüzünüz hep böyle gülmeye devam etsin. Yeter ki sizin bu heyecanınız hiç eksilmesin, devam etsin. Bu eserler bir şeyi gösteriyor. Kalkınan, büyüyen Türkiye’nin 2023 hedeflerine nasıl kararlı bir şekilde gittiğini gösteriyor” dedi.
Türkiye’nin çevresinde yaşananlara dikkat çeken Başbakan Binali Yıldırım; “Türkiye’nin etrafında Suriye’de, Irak’ta olanları hep beraber görüyorsunuz. Burada yapılmaya çalışılanlar, Türkiye’nin gelecekteki hızını kesmeye yönelik birtakım projelerdir, ama bunlar bize sökmez. Çünkü biz bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, birlikte Türkiye olacağız. İlkemiz, Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlettir. Türkiye’nin 15 yılda adeta çağ atlamıştır. Karayollarında, havacılıkta, denizcilikte ve demiryollarında 15 yıl içinde 80 yılda yapılan işlerin 3-4 katı iş yaptık. Yüksek hızlı trenle Afyon-Ankara arası 1,5 saatte kat edilecektir. Allah’a şükür birçok eserimiz var. O kadar çok ki açılışlarına bile gidemiyoruz. Sizin Bakanınız ve evladınız Veysel Eroğlu, memleketin her tarafında göletler, barajlar, sulama tesisleri, şehir ormanları gibi hizmetleri milletin ayağına getiriyor. Yine milletvekillerimiz Ali Bey, Hatice Dudu Hanımefendi Afyon’un işleri için Ankara’da büyük gayretler gösteriyor. Tüm eserlerin proje aşamasından tamamlanmasına kadar emeği geçen bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.
Konuşmaların ardından İscehisar Köprü Kavşağı Milletvekili Hatice Dudu Özkal’ın katılımıyla, Karahisar Tüneli ve Bağlantı Yolları Milletvekili Ali Özkaya’nın katılımıyla, Emirdağ Kavşağı ve Özdilek Kavşağı’nda canlı bağlantılar yapılarak toplu bir şekilde kurdele kesimi ile açılış töreni sona erdi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER