EGE HABER SERVİSİ

Kodla(Ma)nisa Projesi İncelendi

Kodla(Ma)nisa Projesi İncelendi
Bu haber 05 Ekim 2017 - 12:34 'de eklendi ve 213 kez görüntülendi.
Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Doç. Dr. M. Hilmi Çolakoğlu Kodla(Ma)nisa Projesini incelemek, yaşlarına bakmadan büyük hayaller kuran, harika icatlar çıkaran öğrenciler ile tanışmak ve yapılan çalışmaları yerinde görmek için 3 Ekim 2017 Salı günü İlimize ziyarette bulundu.
Programına Manisa Öğretmenevi’nde, İl Milli Eğitim Müdürü Recep Dernekbaş ve bu çalışmaların mimarı olan bir grup öğretmen ile birlikte kahvaltı ederek başlayan Doç.Dr. M. Hilmi Çolakoğlu, Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer Başkanlığında yürütülen, Kodla(Ma)nisa Projesi hakkında ayrıntılı bilgi aldı. Sıcak sohbet havasında geçen görüşmede Doç. Dr. Hilmi Çolakoğlu Manisa’da bu güne kadar yapılan çalışmaların şaşırtıcı derecede güzel olduğunu, projeyi beklediğinden daha kapsamlı bulduğunu ve Türkiye’ye yaygınlaştırılması gerektiğini ifade etti. Programının devamında Şehzadeler ilçe Kodlama Atölyesi, Turgutlu ilçe Kodlama Atölyesi, Salihli Kudret Demir Ortaokulu STEM&Maker Sınıfını ve Salihli İlçe Kodlama Atölyesini ziyaret etti.
Atölye ziyaretlerinde çocukların kendilerine olan güvenleri, yaşıtları gibi bilgisayar oyunları oynamak yerine kendilerinin kodladıkları oyunları, üretmeye çalıştıkları robotik projeler Doç. Dr. Hilmi Çolakoğlu’nu çok etkiledi.
Türkiye’de örnek bir proje olan Kodla(Ma)nisa projesini inceleme üzere kente geldiğini ifade eden Müsteşar Yardımcısı Doç.Dr. Çolakoğlu “İnşallah bu okullarımızda yetişen öğrencilerimiz, Türkiye’nin geleceği olacak. Türkiye’nin yeni ufuklara ulaşmasında bu gençlerimiz ve çocuklarımız çok önemli bir rol oynayacaklar. Bu öğrencilerimizi yetiştiren, bu atölyeleri kuran tüm herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Hilmi Çolakoğlu’nun ziyaretleri sırasında kendisine İl Milli Eğitim Müdürü Recep Dernekbaş, Şehzadeler Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Turgutlu Kaymakamı Uğur Turan, Şehzadeler İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Ermiş, Turgutlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ölmez, Salihli İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Dilek eşlik ettiler.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER