EGE HABER SERVİSİ

MANİSA TEKNOKENT BİLİM, SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANI ÖZLÜ NÜN KATILIMIYLA AÇILDI

MANİSA TEKNOKENT BİLİM, SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANI ÖZLÜ NÜN KATILIMIYLA AÇILDI
Bu haber 12 Ekim 2017 - 16:21 'de eklendi ve 133 kez görüntülendi.
Manisa Celal Bayar Üniversitesi  (MCBÜ) Teknoloji Geliştirme Bölgesi (Teknokent) Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün de katıldığı törenle açıldı.
MCBÜ Prof. Dr. İlhan Varank Yerleşkesi içerisinde kurulan Manisa Teknokent’in açılışında konuşan Bakan Özlü, “Çağımızda büyüklüğün birinci kriteri ekonomidir. Güçlü bir ekonomiye sahipseniz her alanda başarılı ve caydırıcı olursunuz. Türk ekonomisi güçlüdür, gücümüzü daha da arttırmak için yönümüzü bilim ve teknolojiye çeviriyoruz. Ekonomimiz kendisini hedef alan doğrudan veya dolaylı bütün manipülasyonlara karşı son derece dirençlidir. Türk ekonomisi bütün sınavlardan başarıyla geçmiştir. Türkiye’nin 2002’den bu yana aldığı mesafenin temelinde bilim ve sanayi yatırımlarımız vardır. Bilim ve eğitimden tasarruf olmaz. Bilime, teknolojiye, AR-GE’ye, inovasyona, tasarıma yatırımdan geri adım atmamız asla söz konusu değildir. Çünkü bunların hepsi bizi geleceğe taşıyacak olan kavramlar ve kurumlardır. Biz bilim ve teknoloji politikalarıyla sanayi politikalarını eş zamanlı belirlemek istiyoruz. Bütün stratejimizi bunun üzerine kuruyoruz. Çünkü biz bilim merkezli bir Türkiye, teknoloji üssü bir Türkiye, ileri sanayi ülkesi bir Türkiye istiyoruz. Bunun için de bilimde dönüşüm, teknolojide atılım, sanayide de üretim üssü olmayı hedefliyoruz” dedi.
ABD ile yaşanan vize kriziyle ilgili konuşan Özlü, “Son zamanlarda bir vize meselesi var. Alınan bazı kararlar var. Değerli arkadaşlar ortaya koyduğumuz 2023 hedeflerimiz için bizim vizeye ihtiyacımız yok. Çünkü Türkiye sanayi devrimi vize gerektirmez. Vizeler içimizdeki gelişme azmine bariyer kuramaz. Tüm gelişimcilerimizi, sanayicilerimizi yüksek teknolojiye ve AR-GE’ye davet ediyorum. Mesele vizyon ve inanç meselesidir” diye konuştu.
Açılışın ardından Bakan Özlü ve beraberindekiler Manisa Teknokent’i gezerek, yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Törene, Manisa Vali Vekili H.Volkan Köksal, Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mümtaz Kahya, MCBÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kemal Çelebi, Vali Yardımcısı Ünal Çakıcı, Şehzadeler Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Manisa İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Erhan Can, İl Emniyet Müdürü Fevzi Bilgiç, Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, sivil toplum temsilcileri, öğretim görevlileri ve öğrenciler katıldı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER