EGE HABER SERVİSİ

ŞEHZADELER BELEDİYESİ 170 BİN NÜFUSA HİZMET VERİYOR

ŞEHZADELER BELEDİYESİ 170 BİN NÜFUSA HİZMET VERİYOR
Bu haber 02 Kasım 2017 - 20:04 'de eklendi ve 151 kez görüntülendi.

Kurulduğu 2014 yılında herhangi bir belediye binası bile olmayan Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik “130 metrekarelik bir apartman dairesinde, 6,5 Milyon lira borçla başladığımız belediyecilik hizmetlerimizi bugün gündüz 300 binin üzerinde gece ise 170 bin nüfusa sahip Şehzadelere en iyi şekilde hizmetlerimizi ulaştırıyoruz ”dedi

2014 yılında yapılan yerel seçimlerin ardından merkezde kurulan iki ilçeden biri olan Şehzadeler Belediyesi, kurulduğu günden bu güne tüm olumsuzluklara rağmen ilçeye yapmış olduğu hizmetlerle, vatandaşın gönlünde taht kuruyor. Halkla İlişkilerde marka belediye kuracağını ifade eden Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik “Şehzadeler Belediyesi olarak kurulmuş olduğumuz 2014 yılından bu zamana kadar tüm imkânsızlıklara rağmen gündüzleri 300 binin üzerine çıkan, geceleri ise 170 bin olan Şehzadeler ilçesine en iyi şekilde hizmet etmeye özen gösteriyoruz. Kurulduğumuz gün itibarı ile h bir belediye binası olmayan Şehzadeler Belediyesi bugün kiralık olarak halkımıza hizmet en iyi şekilde hizmet veriyor. Devir Tasfiye komisyonu tarafından yapılan haksız bir paylaşım ile yoluna kapanana belde belediyelerinden kalan 6,5 Milyon liralık borç ile eksiden başlayan Şehzadeler Belediyesi bugün arka arkaya halkın hizmetine sunulmak üzere yeni tesislerin açılışlarını gerçekleştiriyor”

“HALKIMIZ İÇİN GÜZEL BİR ŞEHİR İNŞA EDİYORUZ”

Şehzadelerin 65 Mahallesine eşit ve kesintisiz bir şekilde belediyecilik hizmetleri götürdüklerinin altını çizen Başkan Çelik “Bugüne kadar Şehzadeler ilçesinin 65 Mahallesine eşit ve en iyi şekilde hizmetler veren Şehzadeler Belediyesi, Tarımdan, sağlığa, sosyal yaşamdan, spora kadar birçok alanda halkın ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap vermeye devam ediyor. Bu bağlamda Şehzadeler Belediyesi 10 adet Kültür ve Taziye Evi ile Çok Amaçlı Salonu Şehzadelerimize kazandırdık. Bir tarım şehri olan Şehzadelerimizde bir ilk olarak çiftçilerimizin daha rahat bir şekilde ürünlerini üretsin ve ürettiklerini satabilsin diye malzemeli ve malzemesiz 2900 kilometre ova yolu bakımı ve onarımını yaptık. Bu çalışmamız artarak devam edecek. Dünyada kuzey yarım kürede kirazın ilk üretildiği yer olan Şehzadelerimizde kiraz üreticilerimizin ürünlerini daha modern ve temiz bir yer de tüccarla buluşturması için Sancaklıbozköy Mahallemizde Ege Bölgesinin en güzel üretici pazarını inşa ederek hizmete açtık. Yine Manisa’mızın en büyük eksikliklerinden olan Veziroğlu Sosyal Tesislerini de tamamlayarak halkımızın hizmetine sunduk.” dedi.

“YEŞİL ŞEHİR ŞEHZADELER”

Şehzadeler Belediyesi olarak göreve geldiklerinden bu zamana kadar sıfırdan 26 adet park yaptıklarını ifade eden Başkan Çelik “Göreve geldiğimiz 2014 yılında 219 bin 759 metrekare olan yeşil alan miktarını yaptığımız çalışma ile 450 bin metrekarenin üzerine çıkardık. Şehzadelerimize halkımızın daha rahat edebilmesi, keyifli vakit geçirebilmesi için 1 Milyon 398 bin bedelle sıfırdan 26 adet park kazandırdık. Çocuklarımızın daha sağlık parklarda oynayabilmeleri için 3 Milyon 619 bin lira harcayarak 43 adet çocuk oyun gurubu ve 35 adet fitness gurubu montajı yaptık. Tüm bunların yanı sıra, ilçemizde ki neredeyse tüm parklarda çalışmalar yaparak daha güzel bir görünüme kavuşmalarını sağladık” dedi.

“TARİHİ YENİDEN CANLANDIRIYORUZ”

Belediye olarak ilçedeki birçok tarihi eseri gün yüzüne çıkardıklarını ifade eden Başkan Çelik “Osmanlı döneminde 6 tanesi padişah olmak üzere 13 Şehzadenin yetiştiği bu topraklar, günümüzde hala daha tarihin izlerini taşımaya devam ediyor. Şehzadeler Belediyesi olarak ecdat yadigârı olan eserlerimize de sahip çıkıyor, Şehzadelerde ki tarihi yeniden canlandırıyoruz. Bu bağlamda göreve gelir gelmez ilk olarak atıl durumda bulunan 500 yıllık Tarihi Rum Mehmet Paşa Bedestenini Vakıflar Bölge Müdürlüğünden restorasyon karşılığı kiraladık. 500 bin liranın üzerinde bir bedelle restore ettiğimiz tarihi Bedesten bu gün halkımızın en çok kullandığı Nikâh Salonu olarak halkımıza hizmet vermeye devam ediyor. Bunun yanı sıra Yıllardır adeta FETÖ’nün yuvası haline gelmiş olan Tarihi Kurşunlu Han’ ı da kiralayarak restorasyon çalışmalarına başladık. Yaklaşık bir yıldır süren çalışmalar neticesinde eski ve çirkin görüntüsünden arınan tarihi han yaklaşık bir yıllık bir çalışmanın ardından Şehzadeler ilçesinin kültürel ve sosyal etkinlikler noktasında merkezi haline gelecek. Tüm bunların yanı sıra ilçemizin farklı mahallelerinde bulunana tarihi çeşmeleri de restore ederek halkımızın hizmetine yeniden açtık. Alaybey Mahallemizde bulunan ve 445 yıllık bir tarihe sahip olan Alaybey Camii geçmiş dönemlerde yapılan yanlış uygulamalar neticesinde tarihi dokusunu kaybetmiş bir şekilde hizmet veriyordu. Şehzadeler Belediyesi olarak, Alaybey Camiinde başlattığımız restorasyon çalışmasının ardından sıva altında kalmış olan tarihi dokuyu yeniden gün yüzüne çıkardık” dedi.

“HALKIMIZI KÜLTÜREL ETKİNLİKLERLE BULUŞTURUYORUZ”

Şehzadeler ilçesinde birçok kültür sanat etkinliğine imza attıklarını ifade eden Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik “Şehzadeler Belediyesi olarak rutin belediyecilik hizmetlerimizi 65 mahallede 170 bin vatandaşımıza eksiksiz olarak ulaştırıyoruz. Belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra halkımızı çeşitli kültür ve sanat etkinlikleri ile buluşturuyoruz. Özellikle ilçemizde her Ramazan ayında düzenlediğimiz Ramazan Geceleri programlarımızla Şehzadeler ilçemizde ruhuna uygun bir Ramazan yaşanmasını sağlıyoruz. Ramazan Geceleri programlarımız çerçevesinde her gece farklı mahallelerde kurduğumuz iftar sofralarında on binlerce vatandaşımız ile bir sofra etrafında buluşuyor, iftarımızı birlikte açıyoruz. Kültür sanat etkinliklerimiz çerçevesinde bugüne kadar, 75 konser, alanında uzman kişilerin konuşmacı olarak katıldığı 40 konferans, geleceğimizin teminatı çocuklarımız için 38 tiyatro ve orta oyununun halkımızla buluşturduk. Ayrıca ilçemizde farklı zamanlarda düzenlenen 9 farklı festivale de destekler sağladık. Şehzadeler Belediyesi olarak Manisa’ da ilk olarak başlattığımız ‘Hoş Geldin Bebek’ projemiz ile ilçemizde yeni doğmuş olan bebekleri ziyaret ederek, belediyemizin mütevazi hediyelerinden takdim ediyoruz. Göreve geldiğimiz yıl başlattığımız projemiz kapsamında bu güne kadar 7383 ailemizin sevincine ortak olduk, olmaya da devam edeceğiz. Türkiye’nin en büyük Organize Sanayi Bölgelerinden birine sahip olan Manisa’mızda sabahları servislere binmek için belirlenmiş olan noktalara çıkan vatandaşlarımızın en yoğun olduğu 3 farklı noktaya koyduğumuz ikram çeşmemiz ile günlük 4 bin 500 hemşerimize sıcak çorba ikramında bulunuyoruz” dedi.

“ŞEHZADELERİN EĞİTİMİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Belediye olarak bugüne kadar ilçede ki okulların onarım, tadilat ve çevre düzenlemelerine büyük destek sağladıklarını ifade eden Başkan Çelik “Belediye olarak rutin belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra Şehzadelerimizin eğitimine de imkanlarımız ölçüsünde destek vermeye devam ediyoruz. Görev alanımıza girmemesine rağmen ilçemizde ki bütün okullarımızın, tamirat, boyama ve çevre düzenlemeleri noktasında bütçe imkanlarımız ölçüsünde destek oluyoruz. Bugüne kadar 3 tane sıfırdan okul binası yapabilecek bütçeyi Şehzadelerimizde eğitim kalitesinin daha iyi seviyelere gelmesi için okullarımızın fiziki şartlarının iyileştirilmesinde kullandık. Çocuklarımıza daha iyi şartlarda eğitim verebilmenin gayreti içerisinde olmaya devam edeceğiz” dedi.

“YENİ PROJELER İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYORUZ”

Şehzadeler Belediyesi olarak birçok imkânsızlığa rağmen, hizmetlerimizi en iyi şekilde halkımızla buluşturmaya devam ediyoruz. Açmış olduğumuz birçok tesisimizin yanı sıra yeni projelerimi hayata geçirmek için yoğun bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu noktada vatandaşlarımızın günlük streslerini atabilmeleri ve aileleri ile rahatça vakit geçirebilmeleri için temellerini attığımız Hobi Bahçeleri projemiz tüm hızıyla devam ediyor. Manisamıza artı bir değer katacak olan Şehzadeler Park projemizin de çalışması süratle devam ediyor. Tamamlandığı zaman Manisalı vatandaşlarımız ve şehrimize gelecek olan yerli ve yabancı turistler için gezilecek mekânlar arasında yer alacak olan projemizde Minia Şehzadeler, Şehzade figürleri, Diaromik Mesir Müzesi, Masal Kahramanları Parkı, yapay gölet ve kafeteryanın olduğu güzel bir projeyi daha Manisamıza kazandırmış olacağız. Şehzadeler Belediyesi olarak, halkımızın daha güzel bir şehirde yaşaması için yoğun bir şekilde çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER